Prekes is JAV

Prekes is JAV

Standartinė Egidijus » Ket Lie 18, 2013 6:21 pm

Sveiki,

Planuoju užsisakyti maisto papildų-vaistų is jav internetinės parduotuvės. Prekės yra nekomerciniais tikslais, jų vertė su siuntimu yra ~150lt.
Būdavo lyg ir, kad jei komerciniais tikslais ir siuntinio vertė viršija 75lt, tai dedamas PVM, o jei nekomerciniais tikslais siuntinys, tai tai PVM dedamas nuo 160lt. Ar ši sąlyga dar galioja? Ir ar tai taip pat taikoma maisto papildams?
Egidijus
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Ket Lie 18, 2013 6:12 pm

Re: Prekes is JAV

Standartinė Egidijus » Ket Lie 18, 2013 6:41 pm

Atsiprašau, kad kartojuosi, bet neradau pranešimo redagavimo.

Importo PVM neapmokestinamos prekės, atsiunčiamos nedidelės vertės nekomercinio pobūdžio siuntmenose (dokumentų siuntose, pašto siuntose ar pašto siuntiniuose). Siuntmena laikoma nedidelės vertės, jeigu jos bendra vertė neviršija 160 Lt. Siuntmena laikoma nekomercinio pobūdžio, jeigu tenkinamos visos šios sąlygos:

• siuntmenos gavėjas - fizinis asmuo;

• siuntmeną sudarantys daiktai yra akivaizdžiai skirti gavėjo ar jo šeimos narių asmeniniams poreikiams tenkinti, t. y. nei prekių kiekis, nei jų pobūdis nesudaro prielaidos manyti, jog šie daiktai skirti ekonominei veiklai;

• siuntmenos gavėjas siuntmeną iš siuntėjo gauna neatlygintinai;

• siuntmenoje nėra prekių, kurios pagal Lietuvos Respublikos akcizų įstatymą yra akcizų objektas;

• siuntmenoje esančios kavos svoris neviršija 500 gramų (arba kavos ekstrakto ir esencijos – 200 gramų), arbatos svoris neviršija 100 gramų (arba arbatos ekstrakto ir esencijos – 40 gramų).


Kaip supratau, jei prekės yra gaunamos neatlygintinai(nemokamai) tai viskas gerai, bet jei tai yra iš parduotuvės ir už jas yra sumokėta, tai reikia mokėti?
Egidijus
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Ket Lie 18, 2013 6:12 pm

Re: Prekes is JAV

Standartinė Jonas » Ket Lie 18, 2013 10:57 pm

tai viską teisingai surašei, jei perki iš parduotuvės, už siuntas virš 75 Lt reikia mokėti PVM.
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 865
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm

Re: Prekes is JAV

Standartinė Egidijus » Pen Lie 19, 2013 11:45 am

Kad būtų aiškiau susisiekiau su muitine, gavau atsakymą, gal kam pravers :)


1. . Juridinių asmenų fiziniams ir juridiniams asmenims atsiunčiamos ( perkamos) prekių siuntos ( užsakomos internetu, pagal kataloga, isigytos aukcione ir pan.), , kurių vertė ne didesnė kaip 75 litai ir siuntoje nera akcizinių prekių,( pvz. alkoholio, tabako gaminių , kosmetikos, parfumerijos gaminių, kurių sudėtyje yra alkoholio), importo mokesčiais neapmokestinamos.(šiuo atveju, kai prekių vertė neviršija 75 litų - atsiuntimo išlaidos neįskaitomos). Jei verte didesnė (pvz. 76 litai), bet neviršija 150 eurų, skaičiuojamas 21% PVM, nuo bendros prekės vertės, iskaitant siuntimo išlaidas, - muito nėra, o jei verte viršija 150 eurų, taikomas Europos Bendrijos nustatytas importo muitas ir nacionalinis 21% PVM nuo bendros siuntos vertės, įskaitant siuntimo išlaidas.
(Siuntimo išlaidos įskaitomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos PVM įstatymo 15 str.).
Mokesčių apskaičiavimo pagrindas - parduotuvės sąskaita.
Tai importo mokesčiai, kuriuos mokate muitinei.

2. Fiziniu asmenų (draugų, giminaicių), fiziniams asmenims neatlygintinai atsiunčiamos siuntos (dovanos) , kuriose nėra akcizais apmokestinamų prekių (tabako, alkoholio, kvepalų, tualetinio vandens, pafumerijos kur yra alkoholio) ir , kurių vertė ne didesne kaip 160 litų , importo mokesčiais neapmokestinamos. Jei vertė didesnė negu 160 litų , bet neviršija 150 eurų, siunta apmokestinama 21% PVM, (muito nėra), jei siuntos vertė didesne nei 150 eurų, bet nevišija 700 eurų, skaičiuojamas standartinis 2,5 % importo muitas ir nacionalinis 21% PVM nuo bendros siuntos vertės. Jei vertė didesne nei 700 eurų , taikomas Europos Bendrijos nustatytas muito tarifas ir 21% PVM nuo bendros siuntos vertes.
Kai siuntą siunčia fizinis asmuo fiziniam asmeniui neatlygintinai, nepriklausomai nuo to, kokia siuntos vertė - siuntimo išlaidos neįskaitomos.
Siuntą realia suma turi įvertinti pats siuntėjas, nes tai yra pagrindas mokesčių apskaičiavimui. Jei siuntėjas siuntos neįvertina, tuomet pašto deklarantai prašo vertę pagrindžiančių dokumentų (siuntėjo įvertinimo).

AB ,,Lietuvos pašto" mokestis už siuntų deklaravimą muitinei - 30 litų. Tai ne muitinės mokestis.
Jei bus atsiunčiama AB ,,Lietuvos paštu", kur kartu dirba ir Vilniaus teritorinės muitinės pašto posto pareigūnai, tuomet paštas atsiųs Jums pranešimą , į kurį pašto skyrių atvykti ir susimokėti mokesčius.
Jei atgabens greitųjų siuntų vežėjai, tuomet jie turės Jus informuoti apie siuntos būklę, papildomus mokesčius, kuriuos jie skaičiuoja už suteiktas paslaugas ir t.t. Tai savarankiškos įmonės, nepriklausančios muitinei.
Egidijus
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Ket Lie 18, 2013 6:12 pm

Re: Prekes is JAV

Standartinė Jonas » Pen Lie 19, 2013 6:40 pm

Beveik viskas tiesa. Tik reikia neišsidurt su eurais. Nes oficialus euro kursas yra 3,4528 kas atitiktų 517,92 Lt, tačiau atleidimo nuo muitų taisyklės nurodo, kad 150 eurų Lietuvoje atitinka 510 Lt ;)
http://www.cust.lt/mport/failai/keleivi ... 7_2010.pdf
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 865
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm


Grįžti į Asmeninių siuntų, pirkinių internetinėse parduotuvėse, ebay apmokestinimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 8 svečių