Prekės iš JAV, būtent iš Amazon.com

Prekės iš JAV, būtent iš Amazon.com

Standartinė Alfredas » Ket Vas 22, 2018 2:32 am

Sveiki,

nežinau, ar seniai, bet perkant elektronikos prietaisus tiesiogiai iš AmasonGlobal, šis pardavėjas prie siuntimo mokesčio į Lietuvą prideda ir "avansą" už išmuitinimo procedūras (jie jį vadina "Import Fees Deposit"), kuris grubiai lygus LR importo PVM. Kaip mūsų patriotiškai nusiteikusi muitinė vertina tokį mokestį, kiek jis pripažįstamas įeinančioje LR muitinėje ir ar neteks dar kartą sumokėti importo PVM nuo jau sumokėtos prekės vertės su siuntimu kartu su priskaičiuotu avansiniu PVM, nes prieš kurį laiką muitinės pareigūnai telefonu teigė, jog skaičiuotų importo PVM nuo VISKO, kai domėjausi "ebay Global Shipping programm", kurioje taip pat taikoma panaši avanso praktika. Ar tai kur nors teisiškai reglamentuota ir kas tiksliai ir atsakingai galėtų atsakyti?
Alfredas
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ket Vas 22, 2018 2:16 am

Re: Prekės iš JAV, būtent iš Amazon.com

Standartinė Jonas » Ant Vas 27, 2018 10:05 pm

Paprastai siuntų tarnyba apmoka PVM muitinei ir atsiima jį iš amazon. O amazon įrašo jums į sąskaitą. Jūsų vardu siuntų tarnyba apiformina popierius, bet pinigų iš jūsų neprašo, kadangi gauna iš amazon. Taigi, muitinės procedūros yra, mokesčiai sumokami, bet to dažniausiai net nepajaučiate.

Taip pat kitais atvejais gali būti vykdomas konsoliduotas "išmuitinimas", kai kai trečios šalies pardavėjas turi partnerį ar savo atstovybę ES valstybėje, kurio vardu ir atliekamos muitinės procedūros kurioje nors vienoje ES šalyje, pvz. pirmame atvykimo į ES oro uoste. Po išmuitinimo didelė paletė išardoma ir smulkios siuntos paskirstomos po kitas ES valstybes.
Jonas
Site Admin
 
Pranešimai: 864
Užsiregistravo: Ant Rgs 11, 2012 11:07 pm


Grįžti į Asmeninių siuntų, pirkinių internetinėse parduotuvėse, ebay apmokestinimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių